| anonim_4396 a întrebat:

vrea sa stiu si eu cum as putea sa imi mai albesc dintii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Foloseste blend a med 3d white pearl... dureaza ceva pana cand se vede diferenta, dar la un moment dat. chiar se vede!
http://www.eva.ro/......15159.html

| MeGustaaaaa a răspuns:

Stiu ca o sa ti se para nebunesc, dar asa imi albesc eu dintii si asa o faceau si batranii...
In fiecare dimineata si seara bei o canuta de apa si iti umezesti degetul aratator.Pui degetul in sare si apoi te speli pe dinti.Sau mai igienic: umezezi periuta de dinti si pui sare pe ea.Crede-ma e un remediu excelent.Eu am avut dintii galbeni si urati si dupa 2 saptamani s-au albit instant! Funda?

| anonim_4396 explică (pentru MeGustaaaaa):

Nu mi se pare nebunesc da sarea nu slabeste dintii?

| MeGustaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu din cate stiu eu si toti pe care i-am intrebat...Crede-ma e cel mai bun remediu decat orice pasta de dinti! Deci incearca.

| DeliaMarius a răspuns:

Pasta de dinti Colgate max white one. O folosesc si e f buna.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Cristininika a răspuns:

Colgate max white one e ea mai buna