| xBro a întrebat:

vreaau sa ma duc cu matusimea sa-l opereze pe varimiu in primavara acum. As dori si eu sa stiu tot despre polipii nazali ce probleme cauzeaza cat costa operatia etc...

Trebuie sa mentionez ca baiatu are 15 ani 1, 57 Cm [ cam scund ]. Astept detaliile voastre. Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bya2000 a răspuns:

Pai cel cu problema nu poate sa respire prea mult pe nas si ajunge sa nu vorbeasca corect in caz ca acestia cresc.

2 răspunsuri:
| bya2000 a răspuns:

In generar polipii nazali apar din cauza racelilor si a sinuzitei. Tratamentul medical poate sa ii micsoreze insa interventiile chirurgicale fac sa dispara de tot.Din pacate insa, vindecarea nu are intotdeauna caracter definitiv, in numeroase cazuri polipii avand caracter recurent, si dupa un interval de timp reaparand. Daca il duceti la us spital de stat nu trebuie sa se plateasca nimic (legal), iar in clinicile particulare de la 200 ron pana la 800 ron. Multa sanatate!

| xBro explică (pentru bya2000):

As vrea sa stiu si eu ce probleme cauzeaza acesti polipi?

| bya2000 a răspuns (pentru xBro):

Pai cel cu problema nu poate sa respire prea mult pe nas si ajunge sa nu vorbeasca corect in caz ca acestia cresc.