| AdiFCSB a întrebat:

Vreau sa iau de la farmacie niste vitamine.Ce vitamine imi trebuie pentru dezvoltarea oaselor,articulatiilor, muschilor..Si cum e mai bine sa le iau.Sub forma de pastile sau care se dizolva in apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Inainte de a lua vitamine consulta un medic. Cunosc cazuri grave in urma excesului de vitamine.
Te duci la medic, faci niste analize uzuale in primul rand, vezi ai lipsuri de vitamine, iar dupa iti da medicul vitaminele si dozele necesare.

Sanatate!

1 răspuns:
| idealman a răspuns:

Iti recomand un examen medical.
Chiar si vitaminele pot dauna, in cazul in care corpul tau nu are nevoie de ele
Iar daca practici vreun sport, tot medicul poate recomanda dozele necesare.