| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa încep sa mananc mai puțin și în calorii și în cantități deoarene mananc tare mult laughing
Ce alimente sa mananc sa îmi tina foamea sau ce sa beau?
Ce sa mananc mai sănătos sau cât sport sa fac?
Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Carne dar preparata dietetic de pilda la gratar, inabusita etc.
In rest, de legume si astea stii si tu. Carnea e buna la diete deoarece e foarte satioasa si mananci mai putina si-ti tine mai mult timp de foame. O combini si cu tot felul de legume si aia e.
Ca bautura, apa, ceaiuri cu miere (poate-ti mai ia si din pofta de dulce), sucuri din fructe facute in casa. IAr apa cu lamaie e buna pentru slabit, 1-2 lamai la 2L de apa.

| Sn4k3 a răspuns:

Bea multa apa si poti manca mult, dar gaseste alimente cu foarte putine calorii.

| HadesSs a răspuns:

In general alimentele care sunt bogate in fibre tin de foame si cele satioase. De exemplu mananci la micul dejun 50g de fulgi de ovaz cu o banana sau un mar, iti va tine de foame pana la ora 10-11 daca mananci la 7, legumele sunt iar bogate in fibre.
Nu uita sa bei cat mai multa apa, de cele mai multe ori cand ti-e foame de fapt iti este sete. Daca nu poti simpla poti stoarce o lamaie.

| CleanHeart a răspuns:

Proteinele si sport cat mai mult. Uita-te la documentarul asta, iti v.a fi de ajutor. http://www.filmedocumentare.com/suntem-ceea-ce-mancam/
SAU

http://www.filmedocumentare.com/ai-grija-ce-mananci/

| Mesmjkkk a răspuns:

Este la farmacie un sirop care iti ia pofta de dulce/mancare.
Cand simti ca iti e foame, bea apa.
Dimineata poti bea o cana de apa calda (cat poti tu de calda).
Fa sport, nu neaparat sala.
Cand iti vine sa mananci, fa o genoflexiune sau citeste.