| CristianoVasile007 a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa ma alatur unei echipe de fotbal, sunt pregatit fizic si tehnic, dar este o problema. Am auzit ca intr-o echipa de fotbal se consuma alcool, se injura etc, fotbalistii merg in cluburi, etc. Dar mie nu imi plac aceste lucruri, deoarece eu vreau sa traiesc un stil de viata sanatos, am niste principii sanatoase si vreau in acest fel sa imi ating performanta. Oare daca nu fac aceste lucruri deloc, ma vor primi in echipa? Adica nu imi place sa petrec sau sa consum alc00l, sa ma distrez, etc pot ajunge fotbalist?
Va rog sa ma ajutati! Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Am auzit ca intr-o echipa de fotbal se consuma alcool, se inura etc, fotbalistii merg in cluburi, etc. "

ai mai pus aceasta intrebare si ai mai scris chestii astea de cateva ori.
Cine ti-a spus ca la o echipa de fotbal se intampla asta si cine ti-a spus ca esti obligat sa consumi alcool...cine a zis asta a ras de tine!

Sportul si fotbalul in particular nu au nimic de a face cu fumatul, statul in cluburi si bautul de alcool, ca sunt si fotbalisti profesionisti care fac lucrul asta, o fac pe raspunderea lor, un antrenor de calitate i-ar da afara imediat pentru aceste escapade!

Tu visezi sa ajungi profesionist insa e drum lung pana acolo!
Mai intai joaca efectiv fotbal si nu te gandi acum la profesionisti cand abia stii sa iti legi sireturile!

| lpavel a răspuns:

Ai auzit bine! Am o cunostinta fotbalist si zis ca dupa meciuri se merge la chef...
Bine asta nu e obligatoriu dar vei parea ciudat rau in ochii lor si vei fi luat la misto mereu, daca nu te deranjeaza sa fi prostul echipei atunci poti merge linistit!

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru lpavel):

rolling on the floor cunostiinta ta joaca in *** la judeteana nu? Nu mai generaliza dracu, in fotbalul adevarat nu vezi asa ceva.In fotbalistu profesionist, tu iti dai cu parerea ca ai un neica nimeni pe la o echipa de desculti care joaca din pasiune la liga a 4 rolling on the floor.