| CristianoVasile007 a întrebat:

Salut TPU! Daca sunt bine pregatit fizic si tehnic si vreau sa merg la o echipa de fotbal, exista vreo sansa sa nu ma primeasca pentru ca nu consum alcool?
Va rog sa ma ajutati

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dimpotriva, faptul ca nu consumi alcool este un motiv in plus sa te primeasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de bun/talentat esti la fotbal si mai ales ce varsta ai.

NU te obliga nimeni sa mergi cu colegii in cluburi, crasme, sa vagabondezi sau sa consumi alcool!
Asta chiar este ultimul lucru la care ar trebui sa te gandesti, ca nu te leaga nimeni sa te duca cu forta unde merg ceilalti si apoi NU_Ti toarna nimeni alcool pe gat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu te primească dacă nu bei?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru suntserios):

Probabil s-a luat dupa legendarul fotbalist Dobrin. Care performa cu o sticluta ( de jumate ) de tuica pe meci.

| johnnny123 a răspuns:

Tu ai auzit la televizor că unii fotbaliști se duc prin cluburi și se îmbată și ai rămas cu fixația asta, că dacă nu bei nu te poți integra într-un club.

Este fix pe dos. Fotbaliștii care vor să se mențină în top o perioadă lungă de timp evită cu orice preț obiceiurile nesănătoase. Cei care se apucă de băut și de droguri își distrug mai devreme sau mai târziu carierele.

| ReddY25 a răspuns:

Din contra, nu trebuie să bei

| Ilovedinero a răspuns:

Suferi de cretinism

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Ilovedinero):

laughing raspuns mai bun nu se putea da, ma intreb ce as face daca as avea un copil ca el.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Nu cred că există vreo echipă de fotball in lumea asta care să încurajeze și să aibă ca și regulă consumarea alcoolului! Daca nu consumi alcool, (bravo ție, așa sa te menții), este chiar un punct forte, care zic eu, este căutat pentru înscrierea într-o echipă de fotball!