| RedBloodyZz a întrebat:

vreau sa ma apuc de sala si vreau sa cumpar niste proteine am vazut ceva la 389 lei astea http://www.megaproteine.ro/......musculara/ si nu stiu daca e bine pentru prima data cand iau, Nu conteaza daca sunt mai scumpe ceva bun si de calitate, ce parere aveti de aceste proteine astept detalii.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kteichd a răspuns:

Da in general cele de la ON sunt foarte bune dar din punct de vedere medical nu as sugera sa folosesti creatina deoarece doar forteaza muschiul sa se mareasca si il tine tot timpul in tensiune iar elasticitatea lui scade si nu se mai retracta normal ci ramane intins care nu iti ofera nici un beneficiu de asemenea corpul produce destula creatina cat sa creasca musculatura normal dar faci ce vrei.
Revin Proteinele de la ON sunt de o calitate foarte buna si recomand cu incredere iar daca iei creatina nu te lua cu prima sapt 10 sau cat ti se zice tine cate 5g zilnic nu fa prostia sa il incarci la maxim si dupa sa ii dai jumate ca iti *** muschii, daca o sa iei cate 5g zilnic e perfect + ca muschii produc aprox 3g de creatina /kg de muschi. In orice caz mu pot sa zic decat bravo si succes in ceea ce vrei sa faci happy

| RedBloodyZz explică (pentru kteichd):

Cineva mi.a sugerat sa iau aminoacizi liquid ca ajunge mai repede in corp .M.am ametit, deci

| kteichd a răspuns (pentru RedBloodyZz):

Da asa este dar depinde si de persoane daca nu iti plac capsule nu poti sa le inghiti e ok dar cand e vorba de nutrienti e mai bine sa fie absorbite treptat, si poti oricand sa desfaci capsulele si sa bagi praful din ele in shake-ul de proteine sau intr-un suc si tot pe acolo esti ca si alea lichide dar e de preferat sa le iei capsule intregi sa se elibereze si sa se absorbe treptat dar cu iti este tie mai convenabil acum.

| RedBloodyZz explică (pentru kteichd):

Pai sunt perfecte si de calitate in pretul ila din cate ai zis, trebuie schimbat ceva? sau sa iau pe bucati anumite produse, am inteles ca creatina nu e asa buna cum ai zis tu.

| kteichd a răspuns (pentru RedBloodyZz):

Pai daca le iei separat tot pe acolo e dar vezi ca in pachet nu sunt amino acizi sunt multi vitamine. Creatina e buna am luat si eu o perioada si s-au vazut modificari corporale.

9 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Nu lua nimic din toate aceste prostii!
Pe cale naturala si sala vei fi mult mai satisfacut cu trecerea anilor de performantele tale.

| FlorinMurariu a răspuns:

In primul rand daca vrei un raspuns bun spune-mi ce varsta ai, ce greutate ai, ce mananci, ce urmaresti si mai vorbim.

| RedBloodyZz explică (pentru FlorinMurariu):

16 ani mananc bine imi permit sa si comand in fiecare zi meniul zilei daca e, vreau sa se vada muschii nu mi se vad am grasime.

| FlorinMurariu a răspuns (pentru RedBloodyZz):

"imi permit sa si comand in fiecare zi meniul zilei daca e" sa inteleg, asta inseamna mancare pre-gatita (fast-food). apuca-te de alt sport.iti arat ca nu-ti permiti sa mananci in fiecare zi ce trebuie pentru acest sport, mai ales la 16 ani.

| RedBloodyZz explică (pentru FlorinMurariu):

Stai tu linistithee hee ca am de unde eu mananc pe zi de vo 50 60 de lei. daca e sa comand 2 mese insemnand ciorba+meniu 2