| UserDeBucuresti a întrebat:

Salut TPU, vreau si eu niste exercitii bune pentru a slabi. Pentru solduri, burta, si pectorali. Deoarece vreau sa slabesc, dar nu am niste exercitii pe care sa le fac... Am grasime pe solduri, pe abdomen, si pe pectorali. Va rog ajutor happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Alerga 5-10km pe zi, mananca fara carbodhidrati si fara dulciuri, bea 2-3 litri de apa pe zi.

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Mers pe bicla sau bandă

| MihaiSpeedster a răspuns:

Descarca aplicatia FitnessBuddy. Ai acolo exercitii de toate felurile. Sau, cauta pe Youtube

| Ilincoana a răspuns:

Cand vine vorba de slabit, nu poti slabi doar intr-o anumita zona. Slabitul se face deodata, in toate zonele. E ca si cum ai spune ca ai patratele, dar ti-a ramas gusa. Poti cauta pe Youtube,, hiit,, ( in cazul in care nu mergi/nu iti permiti sa mergi la sala sau iti e rusine sa iesi si sa faci exercitiile afara/pe stadion etc). Sunt playlisturi pe Youtube care te ajuta foarte mult pentru sanatatea ta si sunt si distractice ( plus ca sunt pe muzica si iti poti pune muzica ta pe fundal). Comentariul postat de Violetta2022 este adevarat intr-o oarecare masura. Poti alerga daca vrei, da, iar bautul apei este un musai. Carbohidratii in schimb, sunt sursa noastra principala de energie, iar fara ei nu vei avea energia necesara de a executa exercitiile pe care ti le-ai propus sa le faci. Te rog, mananca carbohidrati. Restrictiile majore fac munca mult mai grea. Dulciurile in schimb, incearca sa le inlocuiesti cu alte variante, eventual fructe, sau doze mici. Nu dulciurile sunt problema, faptul ca dupa ce luam o gura mai vrem o cutie intreaga e problema.

| UserDeBucuresti explică (pentru Ilincoana):

Mersii mult de raspuns, asa o sa fac