| Andreea3815 a întrebat:

Vreau și eu niște remedii de tuse va rog. Cele mai bune.
Nu mă luați cu du-te la medic, ca am fost și nu mi-a trecut nici cu pastile. Am făcut vaccinul împotriva virusului.
Va rog. Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Consuma niste ceapa, ceai de ceapa sau inhaleaza mirosul!

| AliGab a răspuns:

1) Tinctura de propolis, cate o lingurita de 3 ori/zi, daca nu esti alergic la propolis (cauta pe ggole cum poti testa acest lucru)
2) Ridiche de pamant scobita, lasata cu zahar/miere pana se aduna zeama din ridichie si bauta acea zeama
3) Sirop de mugur de brad (de preferat cele facute la manastiri) - le gasesti in plafar
! Dupa aplicarea tratamentului nu mananci si nu bei nimic timp de cel putin o ora / o ora si jumatate.
Sanatate multa!

| CompanyBad a răspuns:

Tantum Verde, o idee
Theraflu, inca una

| Andreea3815 explică (pentru CompanyBad):

Tantum verde am luat și oricum nu e de tuse ci de dureri în gat

| CompanyBad a răspuns (pentru Andreea3815):

La mine a functionat happy