| denisima a întrebat:

vreau si eu parerea dumneavoastra. Am o senzatie permanenta de scaun in special dimineata, cand ma trezesc si ma duc la baie nu pot sa fac nimic, iar senzatie persista in drumul meu spre serviciu care e cam 40 de minute cu metroul. Mi-au aparut in jurul anusului niste umflaturi care sunt mai mult ca sigur ca sunt hemoroizi. As vrea sa stiu ce as putea sa fac si daca exista niste medicamente care sa ma scape de senzatia asta. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu poti face nimic, doar sa mergi la medic si sa ceri ajutor avizat.
Poate esti si constipata, bea ceaiuri/consuma ciorbe/supe.
O zi buna happy

| Felys a răspuns:

Pastile pentru hemorizi si alifie,nu te duce la doctor ca asa am facut eu si m-au pus sa ma opereze si nota de plata a fost imensa, iar peste un an au reaparut identic si cu pastile si alifie am rezolvat-o, pastile detralex, alifie pro-glyvenol si scapi ieftin, sanatate

| Eastwood a răspuns:

Mergi la doctorul de familei si spune-i asta, si de aparitia hemoroizilor!