| Raulisky20 a întrebat:

Salut, treabă sta in felul următor, când mănânc simt un fel de palpitații dar nu sunt chiar palpitații, cred că simt una, după câteva momente sau 1 minut simt alta și nu sunt la fel de accentuate ca simțire ca palpitațiile și mai simt și când mă aplec și câteodată când stau in pat pe spate. Tin să menționez că am 3-4 egk, 1 holder, 1 EKG la efort, cardiogramă, 3 analize la sânge, raze la plămâni și tot nu îmi dă pace, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie de la stomac, lipsa de vitamine (analizele de calciu, magneziu, vitamina d ajuta) sau o problema endocrinologica.
Mergi la medicul de familie sau la un medic generalist.Cel mai probabil te va trimite și la un gastro sau endocrinolog.

Încearcă sa îți menții calmul și sa nu mai stai cu teama ca vei păți iar ca și asta declansaza.Atacurile de panica încă îți pot da palpitații.
Încearcă sa te ferești și de căldură și sa te hidratezi.Perioada asta caniculara multora le-a făcut probleme.

1 răspuns:
| sveduneac a răspuns:

Buna seara! Aveți o problema cu sucul gastric esofagian. Este un fel de bacterie care este din ce in ce mai evoluată printre oameni. Pentru a evita încercați să:
-renuntati la fumat (eventual)
-evitati consumul de alcool
-consumul mai mic de mâncare
-slabitul dacă este nevoie
Poate nu o sa va vina să credeți dar treaba funcționează astfel:
Dvs mâncați, mâncarea ajunge in stomac, stomacul digeră, apoi mâncarea este trimisa la ficat, iar de acolo mai parcurge niste,, trasee,, și se transformă în sânge anumitele substanțe. Ei! Aici consta ceea ce ați mâncat și ce nivel de colesterol a avut masa respectiva. Acum, sa nu va bazați pe răspunsul meu, eu va recomand să adresați întrebarea dvs pe un site madical cu doctori.