| STEFANXxX a întrebat:

Salut tuturor.As vrea sa stiu cum sa scap de cosuri prin metode traditionale(serios).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Salut Stefan. La varsta pubertatii unii sunt mai predispusi sa aiba cosuri,unii nu au ghinionul asta.
Multi se chinuie sa trateze cosurile,insa nu merg in profunzime. Ce anume le declanseaza?
Si toti cei ce au cosuri,cauta metode sa "distruga cosurile" fara a sti in sa de unde provin cosurile?
Si iti pot spune clar,sincer si direct! de la alimentatie.
In timpul pubertatii,mananci mai mult si de multe ori mai nesanatos!
Daca vrei sa scapi de cosuri iata ce poti face:
Stiu ca e greu,dar alegerea sta in mainile tale:
-nu mai manca gras(evita grasimile, contin trigliceride)
-nu mai manca mezeluri(contin o gramada de toxine)
-nu manca dulciuri(sau rarestele cat poti de mult si nici sucuri din comert- sunt pline de toxine, de E-uri, si de zaharuri, excesive)
-nu manca prea sarat!
-nu manca prajit!
-si carne mai rarutz(si fara grasimi) eu ti-as recomanda peste si pasarewinking
Sa iti explic de ce.Corpul tau cunoaste modificari importante pana pe la 25 de ani(modificari hormonale) care la fiecare se manifesta diferit. Tu acum cu siguranta ai alte pofte decat la 6 ani.Mananci ce apuci(poate si fumezi)
Poate beic coca cola,cafea,poate bei si alcool!
In cateva cuvinte,la varsta asta mananci ce apuci( e varsta in care zbori)- dar suproti cosecintele!

Iata ce poti manaca fara retineri:
-fructe(cate doresti)
-legume( in supe,ciorbe,sau fierte) dara fara sa le prajesti.
-iaurturi(slabe)
-oua(fierte) nu prajite
-Bea multa apa.
Si fa si miscare.
Cosurile alea sunt toxinele acumulate in organism extirpate prin piele(unii le elimina prin urina pur si simplu, altii prin transpiratie, unii prin cosuri)
Fa intocmai cum ti-am spsu si vei avea doar de castigat.
In rest mai poti incerca Clearasil! de la farmacie sau alte cremehappy
Succes!

5 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Salutare, si eu am problema asta cu cosurile, punctele negre... si foloses skinoren; retina; zineryt(ma dau seara, nu cu toate, cu 1, sunt creme). trebuie sa ai prosopul tau si sapunul tau( sa nu il mai foloseasca altcineva, il folosesti numai pentru fata). Inca nu am incercat, dar am auzit ca da rezultate, sa te speli cu tarate sau cu spuma de ras( stiu din surse ca da rezultate). Succes!

| PsychoDreamer a răspuns:

Sa agați pe stradă o tipă, săi arăți cît de tare o iubesti, si vezi ca face minuni. Nu glumesc happy. Bafta!winking

| ZuZy123 a răspuns:

Spalate cu apa si sapun pe fata, apoi stergete pe fata cu spirt( sau ceva produse de curatare, eu folosesc de la avon din gama clearskin verde, iar apoi poti sa te faci cu crema de belelusi care este foarte buna ( eu folosesc de la Biobeel crema lanozinc) este foarte buna... poti sa te faci pe cate ori vrei tu pe zi (cat mai des) si o sa vezi ca o sa iti treaca

| lilly12345678 a răspuns:

Produsele de la avon de la clear skin sunt super bune le folosesc de un an aprapeee si cosurile mi-au disparut
winking

| ingeras99 a răspuns:

Pasta de dinti

Se aplica pasta de dinti pe zona afectata, de preferinta la culcare, pentru a o lasa sa actioneze mai mult timp. Pasta de dinti "usuca cosul". Nu vom risca in a recomanda o anumita marca de pasta de dinti, deci foloseste ce ai la indemana.