| Lawerence a întrebat:

Salut tuturor.
Cer seriozitate.
De jumătate de an, am o senzație în coșul pieptului (nu mereu, nu constant) zona dacă o apăs ușor ma doare (cum am mai spus, nu mereu).
Acum o săptămână și jumătate când inspiram adânc ma înțepa totodată în acea zona. M am speriat și imediat am fost la doctorul de familie, unde mi-a făcut trimitere sa fac analize. Pulsul și tensiunea fiind foarte bune.
Rezultatul analizelor au ieșit bune, colesterolul puțin ridicat însă totul era ok, urmând sa mi-se ofere un gel și 2 rânduri de buline, acestea fiind mydocalmin și tador, gelul fastum gel. A trecut o săptămână de când am luat bulinele și m-am dat repetat cu gelul și sincer, numai ma înțeapă sau ceva de genul, însă am unele dați când încă simt acea durere în piept, ușor apăsătoare...
Va rog frumos, niște sfaturi? Idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Iti recomand si niste analize la stomac, eventual ecografie abdominala

Răspuns utilizator avertizat