| lexu23 a întrebat:

Salut tuturor! Cum as putea la 15 ani, 50kg si 170cm sa scap de grasimea de pe burta? Desigur, nu am multa dar vreau sa mi-se observe abdomenul mai bine. Ce ar trebui sa mananc in mare parte, cand si cat sport sa fac? Fara sa exagerati sa spuneti: Alearga nu stiu cati km pe zi ca sa slabesti pana la 45kg (pentru. ca as fi prea slab).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MădălinaMaya055 a răspuns:

Nu cred ca la 50kg la 1.70 esti gras in niciun caz.Trebuie sa ai 60 de kg sau 55. Oricum pui in timp, nu este ceva grav.Mananca in continuare, incearca sa mai elimini din mancarurile nesanatoase, sa mananci mai rar adica acele mancaruri, si fa flotari, ele te ajuta sa faci patratele plus ca atunci cand le faci scapi de grasimea propriu-zisa.Fructele si legumele sunt foarte importante, si stabileste-ti 3 mese obligatorii pe zi, cum este si normal.Sa fie bogate in nutrienti, ca in timp ce te vei"modela", sa pui masa sanatoasa pe tine. Flotari in primele zile iti recomand in felul urmator:prima oara 5, a doua zi 10, a treia zi 15, si dupa cele trei zile tot 15. O seara placuta! :*

| lexu23 explică (pentru MădălinaMaya055):

Multumesc! De ingrasat voiam de mult si flotari m-am apucat de doua saptamani big grin. Inca o data, multumesc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Grasimea de pe burta dispare doar facand sport!

| aXy99 a răspuns:

Nu ti se vede abdomenul pentru ca nu e dezvoltat. Du-te la sala.

| Crackman a răspuns:

Abdomene