| Lukasz a întrebat:

Salut tuturor!
De ieri am o durere in zona epigastrului, o durere care dispare daca stau pe loc, dar se accentueaza daca ma misc, rad, tusesc sau stranut.
Nu am nicio senzatie de greata sau altceva, pur si simplu ma doare.
Ati trecut prin asa ceva? Oare poate fi din cauza ca timp de cateva zile am stat foarte mult pe scaun cocosat sau poate fi ceva mai rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Trei sferturi dintre postarile tale sunt despre faptul ca ai o boala sau o buba pe undeva.Ai nevoie de atentie si de un psihiatru.

| Maria39popescu a răspuns:

Cred ca cel mai probabil este vorba și de poziția incorecta pe care ai avut-o, de obicei durerea mai apare și dacă mănânci mult sau consumi alcool. Încearcă sa mergi la un medic și sa discuți cu el problema mai pe larg