| CaVally92 a întrebat:

Salut tuturor.in urma unei bătăi ma dor coastele in partea stânga cand respir adânc, cand tusesc si cand ma forțez.nu sunt vânat sau umflat si pot merge fără probleme.ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu ce te asteptai sa se intample in urma unei batai, sa inveti sa citesti mai repede?

Asteapta cateva zile, poti lua si niste calmante intre timp. Daca durerea persista, du-te la un control medical. In general durerea nu ar trebui sa dureze mai mult de o saptamana.

| Skywalker16 a răspuns:

Chiar daca tu nu esti vanat coastele au avut de suferit, probabil sunt niste contuzii interne, daca durerea persista ar fi bine sa te duci la medic sa probabil iti va face niste raze sau alte investigatii.