| anonim_4396 a întrebat:

Salut, uneori cand fac flotări ma doare osul din podul palmei a mâini drepte,m-am uitat și mi se pare ca osul podului palmei drepte este mai ieșit decât de-l de la mana stânga,este ceva grav, credeți ca este nevoie neaparat sa merg la medic ținând cont ca atunci cand nu fac nimic nu ma doare, eu cred ca ma doare pentru ca este puțin mai ieșit dar ma gândesc ca este așa din naștere?
Ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Uka925 a răspuns:

Salut! Si eu am un asemenea "os mort" la incheietura mainii. In principiu, când depun efort si asta timp indelungat, se evidentiaza. E ok sa iei o mica pauza de cateva zile, macar 2. O sa se retraga. Daca nu, mergi la medic!
Numai bine!happy

| Spritbere11 a răspuns (pentru Uka925):

Faza este ca fac sport de performanta, box si inot, 2 antrenamente pe zi, am citit despre ce ai zis tu si scrie ceva de chist sinovial, am 14 ani si nu vreau sa raman tt viata cu problema asta, ce este de facut? ms!

| Uka925 a răspuns (pentru Spritbere11):

Atunci cel mai bine e sa mergi la medicul ortoped dupa ce trec sărbătorile, in cel mai scurt timp. Pana una-alta, încearcă să mobilizezi zona mainii atunci cand faci sport cu o fașă elastica, sa-ti țină fixă articulația, dar nu strânsă prea tare sa nu dai in alte cele...
Cred ca te-ar ajuta. Pe mine m-au ajutat fașele destul de mult

| Spritbere11 a răspuns (pentru Uka925):

Multumesc!