| Legend123 a întrebat:

Salut, vara asta m-am apucat de slabit. totul bine si frumos, ieri m-am dus la un gratar am mancat, m-am cantarit. aveam 85 kg. bun, exact cat voiam. Insa, astazi am fost sa cumpar un pepene si acolo era un baiat pe care il cunosc, m-am suit pe cantar si aveam 89 kg. iar de acum 3 zile pana ieri aveam 85-86 kg. iar azi 89 kg. de ce ingrasarea asta brusca? nu cred ca de la gratar pentru ca nu am mancat decat 2 feliute de friptura si un mic, iar dupa m-am cantarit si aveam tot atat. azi am mancat 3 nectarine, o felie de pepene si un sandwich. oare nu era bun cantarul respectivului? e posibil o asemenea ingrasare intr-un timp asa scurt? ma sperie, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FataTimida a răspuns:

Stai linistit! Nu are cum sa urci asa brusc in greutate. Chiar tu ai mentionat ca ai mers sa cumperi pepene si te-ai urcat pe cantarul acela, care este probabilitatea ca, cantarul sa fie "stricat" intentionat in asa fel incat pepenii sa fie mai grei? Nu cred, imposibil sa te ingrasi atat.

8 răspunsuri:
| FataTimida a răspuns:

Pai asta e super, dar gandeste-te ca ii imposibil sa te ingrasi atat intr-o zi laughing. Iti admir ambitia si mult spor in continuare in doresc :* happy

| AlexanderAlex1 a răspuns:

Daca imi poti da un mesaj cum ai facut sa slabesti esti cel mai tare

| Legend123 explică (pentru AlexanderAlex1):

Pai m-am apucat de 4 luni. aveam 92 de kg, sport in fiecare zi o jumatate de ora : alergare, geno-flexiuni, flotari etc. incet incet pana poti ace din ce in ce mai multe., doar paine neagra, dulciuri odata de 2 ori pe saptamana, 3 mese pe zi. nu am retineri la mancare. mananc aproape orice. si cam atat laughing si am slabit cam 5-6kg in 3-4 luni

| AlexanderAlex1 a răspuns (pentru Legend123):

Pai ce mancai?

| Legend123 explică (pentru AlexanderAlex1):

Orice frate. dar nu in cantitati mari

| AlexanderAlex1 a răspuns (pentru Legend123):

Ok

| lolalola12 a răspuns:

Buna, nu cred ca este posibil sa se intample asa ceva! Cu siguranta unul din cantare era defect.Un om normal daca mananca foarte mult si gras si tarziu depune pe el un kg-doua(maxim)pe saptamana.de cele mai multe ori cantarele arata cateva kg in plus.
eu zic sa stai calma.
;***