| oviuser a întrebat:

Salut!
Vara treuta (august 2020) am vrut sa imi fac o injectie cu testosteron in umarul stang(nu era prima injectie facuta in acel umar), iar in momentul cand am aspirat(aspir de fiecare data pentru a preveni injectarea intr-un vas de sange) am observat in siringa un lichid rosu spre alb, am aspirat putin din acel lichid, am scos siringa, am introdus in umar alta siringa goala si am aspirat in total 1, 5ml de lichid. Tin sa mentionez ca imi fac injectia pe cat de steril posibil, folosesc antiseptic adecvat. A urmat sa iau amoxicilina oral timp de 5-7 zile(nu am consultat medicul). NU am facut febra, nu am avut umarul umflat sau rosu nici inainte nici dupa, doar o mica durere as putea spune 4/10 dupa ce am scos din lichid. Doresc sa stiu daca as putea face septicemie din aceasta cauza sau alte probleme. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Pai in afara de faptul ca nu stiu de ce faci injectii cu tostesteron si ca ai luat amoxicilina degeaba nu vad nici o problema. Daca era sa platesti ceva se intampla pe loc sau in cateva zile, nu la cateva luni distanta.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce te ajuta, la varsta ta?

| oviuser explică (pentru darrio2007):

Scuze, nu inteleg raspunsul. Ce sa ma ajute mai exact? Sunt in cautarea unui raspuns cat mai concludent referitor la ce am scris mai sus. Poate sunt persoane in deomeniul medical sau care au mai trecut prin asta, as aprecia raspunsul lor.

| darrio2007 a răspuns (pentru oviuser):

Scuze dar cred ca nici tu nu stii de ce ai vrea sa faci asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine ti a recomandat acele injectii cu testosteron, pentru ce le faci? Si in general orice injectie se face sub supraveghere medicală asistenta le face injectiile si după ce te instruieste ea ca in cazul insulinei atunci ti le poti administra tu singur după ce medicul se asigură ca tu stii sa le faci in siguranță. Orice modificare apăruta in urma acestor injectii le discuti cu medicul de familie.