| anonim_4396 a întrebat:

Daca aveti spatele cu probleme adica aveti coloana in forma de "s", geanta de umar pentru scoala inrautateste situatia? pentru ca eu cum am coloana in forma de "s" umarul drept este putin mai sus decat umarul stang asa ca daca as purta geanta pe umarul drept nu s-ar mai lasa putin si ar fi egal cu umarul stang? Eu acum port ghiozdan sau rucsac normal dat degeaba pentru ca eu tot pe un singur umar il port pe umarul drept dar totusi mi-ar trebui geanta.

Răspuns Câştigător
| Ioana_9117 a răspuns:

Incearca sa fii ghiozdanul sau rucsacul pe ambii umeri pentru ca daca il tii numai pe unul sau geanta la fel se poate inrautati situatia.du-te la un medic si o sa iti spuna ce ai de facut.probabil o sa faci si niste exercitii pentru coloana.baftahappy

1 răspuns:
| SiMpLa a răspuns:

In aceiasi sintuatie sunt si eu te sfatuiesk sa iti iei rucsac.un rucsacel mic e frumos si la moda