| RaduPopescu5748 a întrebat:

Salut, vineri seara am fost operat de apendicita iar astazi este luni. Intrebarea mea este urmatoarea : sunt sanse sa fiu externat maine (marti) daca nu am avut scaun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si nu crezi ca medicul care te a operat stie mai bine ca noi? Intreaba l cand vine la vizită.

| gratargratar a răspuns:

Daca a fost operatie facuta laparoscopic, atunci da, se poate. Cu conditia ca tranzitul intestinal sa fie reluat: adica sa poti da afara gaze si sa ai scaun.

| bookofknowledge a răspuns:

Nu ai avut scaun in cauza efectului anestezicului, ceea ce inseamna ca ei nu te pot lasa inca sa pleci(poate inca nu s-a dus anestezicul din corp, ceea ce te poate sa te afecteze in un anumit fel)