| Mihai_Danuț_2001 a întrebat:

Vreau sa îmi răspundă un medic sau cel puțin un student la medicina care știe! De aseară ma doare măseaua plombata, când beau apa calda sau rece sau chiar la temperatura camerei. Nu pot mesteca in ea sau alte lucruri. Vreau sa precizez ca mediul care mi-a făcut lucrarea a spus ca mi-a omorât nervul și de asemenea Caria a fost adânca. Ce sfaturi îmi dați? Durerea a apărut aseară... OFER FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Si in afara de hai/mergi la medic ce sfaturi am putea sa-ti dam. Sensibilitatea la nivelul dintilor e ceva comun insa nu si normal. Poate ca e un abces si ai nevoie de antibiotice, poate e o alta carie, poate te doare alta masea si ti se pare ca te doare cea fara nerv, care nu prea mai are cum sa te doara...
Trebuie sa mergi la stomatolog sa vada ce e acolo. Un stomatolog daca ti-ar raspunde ti-ar recomanda acelasi lucru.
Sanatate!

1 răspuns:
| Alex007xD a răspuns:

Medicul care ti-a pus plomba nu si-a dat silinta sa-ti rezolve dintele. Nu ti-a omorat nervul, daca il omora nu te-ar mai fi durut. Du-te la stomatolog