| alynutzu20 a întrebat:

Salut.
Vreau sa fac "patratele" pe abdomen
Nu sunt gras deloc
La mine sunt deja formate cele 4 dar nu se vad bine puppy dog eyes
Niste exercitii va rog frumos cu care as putea obine rezultate?

P.s ( daca-mi ziceti sa fac 200 de abdomene pe seara mai bine taceti)

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ajungi sa faci 200 abd/seara trebuie in primul rand sa ai format acolo un strat gros de fibra, normal ca nimeni nu poate sarii de la 30-60 la 100/200 per seara/zi. Eu am incercat o metoda proprie si mi-a dat rezultate in timp ( aveam burta). Te pui pe spate, cum este si la abdomenele clasice, iti indoi genunchii stand culcat pe spate, iti pui mainile ca in pozitia mortului ( suna hilar da laughing) ) pe piept, dar nu apesi pe piept doar le sprijini si te ridici incordandu-ti considerabil abdomenul pana cand ajungi sa-ti atingi genunchii. La mine a functionat, aceasta metoda, sper sa fi inteles ce am vrut sa spun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ca la minutul 7:03 :).
http://www.youtube.com/watch?v=RqvZSbxrNDk

| AlexxR00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact videoul acesta am vrut si eu sa-l postez. eu zic ca aceasta e cea mai buna metoda

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexxR00):

Sunt cardio, cu ele anul trecut am dat jos in cateva luni in jur de 12 kg. Foarte bune!

| alynutzu20 explică (pentru anonim_4396):

Si cate serii trebuie sa fac de alea pe zi?
si un program te rog?

| WarriorInReserve a răspuns (pentru AlexxR00):

Da? Na dacă ăla-i cel mai bun video, ia pune o poză aici cu abdomenul tău să vedem cât de bune sunt, şi după aia îţi pun eu poză cu abdomenul meu, fără să fac exerciţiile alea idioate.

| alynutzu20 explică (pentru WarriorInReserve):

Zi-mi tu niste exercitii mai bune,

| Exactul a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu aveai oleaca de burta inainte? Si eu am la fel.Nu pot sa zic ca am burta dar este un strat de grasime peste abdomen ce vreau sa-l dau jos.eu am inteles ca iti trebuie cardio ca sa slabesti tu ai reusit cu exercitii pentru abdomen ca daca da vreau sa incerc si eu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Exactul):

Acum am,ca nu prea ma ocup de abdomen, mai mult de brate, spate, picioare, deci sala, dar nu prea dau atentie abdomenului cum spuneam, intrucat nu este exagerat stratul de grasime, daca intelegi ce vreau sa zic. Am reusit cu exercitii cardio sa ma formez ok cand faceam pentru abdomen.

| Exactul a răspuns (pentru anonim_4396):

AA. mersi

| MiculFaraon a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Os2ysDBFXug. Fa aceste abdomene din videoclip deoarece sunt unele ceva mai grele si dezvolta mai repede si mai bien abdomenul. Conteaza si ce mananci. De la experti stiu ca dupa antrenament rebuie sa mananci carne de pui, vita sau peste deoarece contin foarte multe proteine. Salut.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Ai strat adipos pe abdomen?, de nu se vad bine.

| alynutzu20 explică (pentru aLeXaNdru145):

Daca stau de exemplu pe spate, se vad.dar daca ma ridic in picioare nu prea se vad

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru alynutzu20):

Baga cardio+alimentatie corecta.
fara:bauturi carbogazoase,sucuri,paine, grasimi(nesanatoase), cartofi prajiti, prajeli, etc.

| alynutzu20 explică (pentru aLeXaNdru145):

Baga id meu ionut.arsene2000 si hai sa vorbim

| NameoftheCentury a răspuns:

Trebuie sa alergi ca sa dai jos stratul de grasime, dupa aceea faci abdomene 3 serii si 3 repetari cu o greutate la piept, si ridicari de picioare pentru partea de jos tot asa cu o greutate intre picioare.