| CuriosulDubios a întrebat:

Salut. Vreau sa incep sa folosesc steroizi anabolizanti pentru tratarea unor fisuri musculare care nu se mai vindeca de 6 luni. Mentionez ca voi consulta un doctor endocrinolog care imi va da probabil o doza mica pentru o astfel de problema. Vreau sa stiu daca pot aparea efecte negative majore in urma consumului acestor medicamente timp de 6 saptamani?

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medic, control de specialitate și lasă automedicația!
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Fara...Ceea ce poti sa iei Animal Flex, dupa care ...pauza trei patru luni!

| express11 a răspuns:

Anabolizantele sunt interzise in multe tari, fiind clasificate ca droguri.parerea mea este ca nu vor trata fisurile musculare, tar doctorul nule va recomanda precis.bafta!