| Cozon3 a întrebat:

AJUTOR!
De 4 zile incoace am diaree din 30 in 30 de min.
In primele zile nici nu ma puteam scula din pat asa slabit eram si plus ca in prima zi si vomitam,acum nu mai am ameteli sau vomit dar tot am diaree. Beau ceai de menta, iau furozolidon,am luat orez, am luat gris tot am diaree si orice mananc dau afara sad
Va rog recomandati-mi ceva natural daca se poate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MudvayneMurderer a răspuns:

Trebuie sa mananci grefe.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
orez fiert doar in apa. ceai de menta.
Sarbatori fericitehappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai făcut o toxiinfecţie alimentară ( probabil, ai consumat ceva alterat )!

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......entara_543

http://www.divahair.ro/......_tratament

Ar fi INDICAT un control medical, preferabil la Urgenţă sau la Camera de Gardă/Contagioase pentru ANALIZE ( coprocultura, teste de sange, etc. ) - pentru a se determina dacă este vorba de o infecţie mai gravă ( care necesită spitalizare )!

Toate cele bune şi multă sănătate.

Sărbători fericite!

| giony54 a răspuns:

Este o infectie alimentara si este bine sa mergi la urgenta si pana atunci bea un ceai de leustean concentrat.

| LittleBugsBunny a răspuns:

Da mersu la medic sa te pui pe picioare

| Cozon3 explică (pentru LittleBugsBunny):

Acuma am doar diaree atat deci nu prea are rost sa ma duc la medic

| pStefaN a răspuns:

Fu 2 10 coor mancam straight face

| bogdanekwladislaw a răspuns:

La spital rapid pana nu te desidratezi, nu te speria, mai mult ca sigur ai probleme la stomac