| anghel1783 a întrebat:

Salut.
Vreau sa merg sa-mi fac gauri in ureche. Cerceii medicinali stiu ca trebuie sa-i port vreo cateva saptamani, dupa pot sa-i port mai mult timp sau trebuie sa-i schimb neaparat?
Eu am ales sa-mi fac gauri la o clinica cosmeticiana, este mai sigur decat la salon sau la magazine de bijuterii?
Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti pune direct cercei de aur, fiindca sunt la fel de septici, ca cei medicinali.

| Legion7X a răspuns:

Eu mi-am făcut sigur, acasă cu un chercel de argint prima dată. dar culmea ca de anii nu l-am mai purtat. Apoi am luat unul de aur un cercelus de de copil mic, care l-am purtat.

https://www.graveazapovesteata.ro/cercei-aur/cercei-aur-copii-rotunzi.html

| GabyKnowsAll a răspuns:

Salut!=) După o săptămână poți să dai cercei jos liniștită. E mai sigur la o clinica cosmeticiana. Cu placere!=)