| Anaaaaid a întrebat:

Mi-am facut inca doua gauri in ureche, una jos si una sus in cartilajul urechii. E deja a 3 a zi, si urechea mi s-a umflat,e super rosie, si nu stiu daca e normal. Totusi tipul de la salon mi-a pus cercei medicinali m-a dat si cu acea solutie..Deci asta vreau sa va intreb, este normal sa am aceste stari? Cat timp o sa dureze? Fundaa.

Răspuns Câştigător
| SweetAl3x a răspuns:

Se intampla, e reactia corpului (in cazul asta urechii) care respinge la inceput metalul. Da-te zilnic cu unguent Baneocin, nu ti-a spus tipul de la salon? De obicei asta recomanda toti. La mine cu buricul a avut efect.

| Anaaaaid explică (pentru SweetAl3x):

Mersi mult, acum mi-am dat cu unguent, sper sa fie bine.Si nu tipul de la salon nu mi-a zis nimic, nu era prea vorbaret. thinking

| SweetAl3x a răspuns (pentru Anaaaaid):

N-ai pentru ce, ma bucur ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Și eu mi-am făcut acum 4 zile. (singură)
S-a infectat, dar nu foarte tare. Când mi-am făcut găuri cu pistolul (am mai multe) nu am avut probleme de genul, nu m-a durut, însă acum chiar s-a infectat urât față de alte dăți. (menționez că nu e prima dată când îmi fac eu o gaură)
E absolut normal să ți se umfle urechea.Stai liniștită, în câteva zile n-o să mai ai nimic. Poți chiar să scoți cerceii când simți că nu te mai doare deloc, și gaura e cât de cât "stabilă". (și nu uita să răsucești din când în când de cercel)
Baftă!

| Anaaaaid explică (pentru Musique):

Mersi fain! happy

| Musique a răspuns (pentru Anaaaaid):

Să crești mare!

| OoKidaLoveoO a răspuns:

O saptamana maxim.Prietena mea si-a facut la fel si i s-a umflat si era rosie, ii era si rusine sa iasa afara.In tr-o saptamana i s-a facut la loc dar inca foarte putin rosie.Nu o sa mai fie umflata in maxim o sapt dar este normal daca iti faci gaura in cartilaj sa fie rosie putin timp.Dont worry trece happy

| RavnTapt a răspuns:

Ideea este sa nu scoti cercelul mai ales in perioada asta ca isi vor face loc bacteriile, dati cu kanamicina oftalmica in jurul gaurii ca sa se curete si vindece mai repede