| Sandu3 a întrebat:

Salut.Vreau sa-mi iau o periuta de dinti electrica si as dori sa intreb urmatorul lucru, pentru cei care folosesc deja o periuta de dinti electrica.Capetele periutei de dinti sunt UNIVERSALE? Adica practic se potrivesc la orice periuta de dinti? Pentru ca cea pe care vreau sa o iau eu are patru capete de rezerva.Si dupa ce le folosesc pe toate patru,ce fac? Pot sa le schimb, sau nu se potrivesc? Periuta e cu cap rotund.De aceea intrebam:sunt UNIVERSALE sau nu? Le pot schimba,deci, cu altele? Cei care aveti asa ceva imi puteti da un raspuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cataleya1794t59578 a răspuns:

Capele periutei le gasesti in funcie de numele periutei, spre exemplu daca ai perie oralB iti vei cumpara de asemenea capat de periuta de la acelasi nume

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, nu sunt universale, fiecare model are capete specifice. Din cate stiam pe wish.com platesti doar transportul pentru capete care vor ei sa lichideze stocurile.

| dannyel86 a răspuns:

Capetele nu sunt universale. Fiecare model are propriul sistem de prindere si trebuie sa achizitionezi doar rezerve din acea serie, ca sa fii sigur ca nu dai banii degeaba pe ele.

| ziftode a răspuns:

In momentul actual, avem 3 prize universale de tembelephon/tabletz: micro usb, Apple bullSHIT lighting si usb-C
toate acum se schimba pe USB-C (traiasca legiile uniunii Yuropene)

morala: FIECARE PORDUCATOR ISI DORESTE SA FACA CE VREA, CA ORICE CLIENT SA FIE **FORTAT** SA CUMPERE PRODUSUL LUI, PE VIITOR, INTOTDEAUNA!

la fel se aplica si la periutele de dinti, toti vor sa te forteze ca pe viitor sa cumperi TOT produsele lor, si nu sa treci la competitie, asa ca e ABSOLUT IMPOSIBIL CA, CAPETELE SA FIE UNIVERSALE...

zorry!

| doctorandus a răspuns (pentru ziftode):

De fapt e o diferenta chiar intre modele de la acelasi producator.

| ziftode a răspuns (pentru doctorandus):

Dap, foloseste gsmarena.com sa aflii care e
eu am telefon "gandit" pentru China, dar l-am luat binemercic in Biuciuresti de la QuickMobile, cu toate ca are 6G ram si 128G storage pentru un S8+