| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb daca ar fi ok sa iau proteine, mananc mult si nu ma ingras, am 17 ani, si sport fac.Ar fi ok? ar putea avea efecte negative asupra corpului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum adică "dacă ar fi ok să-ţi iei proteine"? Păi nu le iei şi aşa...din legumenoase, nuci, verdeţuri, legume, cereale...?
Nu că ar fi ok să le iei, ar fi necesar să le iei, însă, desigur, în cantităţi potrivite organismului tău şi din surse cât mai sănătoase (preferabil şi pentru mediul înconjurător şi alte animale).

Pentru documentare:
http://www.tpu.ro/......es-filmul/

| OnuOnulică a răspuns:

Da, ar fi ok atâta timp cât faci și sport.