| trudixx21 a întrebat:

Salutare! A făcut cineva temperatură, fără să îl doară ceva sau fără să fie răcit. Și dacă da, ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In urma cu 25 de ani mi s-a intamplat sa fac temeperatura aproape de 40 grade, faceam de cate 2 ori pe zi, fara sa ma doara ceva si fara sa fi fost racit, doar ca transpiram. Eu am facut temperatura de la o infectie dentara.
N-avem de unde sti de ce faci tu, asa ca este bine sa mergi la medic.

| Simpatic a răspuns:

Sigur ca se poate face temperatura fara sa te simti neaparat si rau.
mergi la medicul de familie intr-o prima faza pentru a vedea acesta ce este in neregula cu tine!

| MarianWLF a răspuns:

Poate fi un simptom de gripa mai ales daca e insotit de presiune la nivelul capului sau dureri usoare de articulatii.

| gabicoo a răspuns:

O infecție undeva în organism. Sau ceva digestiv. Ai diaree?

| adryang78 a răspuns:

Cel mai probabil o infecție ascunsă.