| DaniAltul1234 a întrebat:

Salutare, am o prietena care nu de multa vreme s-a lăsat de fumat(cam o luna și cv) și acum de cateva zile a început sa o doară nonstop treptat din ce în ce mai tare stern ul, aveți idee cât ar fi durata acestei dureri și dacă exista ceva remedii fără sa se apuce din nou de fumat? Va rog sa ma ajutați dacă se poate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate i-au fost afectati plamanii si acum o dor... sa mearga la medic, sa faca o radiografie la plamani, ca numai asa va afla ce are.
Remedii pentru ce?
Odata ce nu are habar ce are... dar dupa invetsigatii medicale, va afla!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici o legătură cu fumatul.

| Yuoia a răspuns:

Nu lipsa nicotinei da acele dureri. Poate depozitul de nicotina din plamani. Poate altceva. Sa faca un control medical. Rapid.

| sammie a răspuns:

Păi faza e că dacă se apucă din nou de fumat o să o doară și mai rău. Să se ducă la medic.