| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, acum ceva timp am dormit la un prieten si eram proaspat ras acolo jos. Dupa ceva timp mi-au aparut niste mancarimi si pielea rosie si sub piele se vad niste puncte micute albe si daca nu ma rad odata la 3-4 zile se inroseste pielea si ma doare, ce ar putea fi? Sau la ce doctor sa merg stiu ca dermatologul e cu problema cu pielea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare... nu prea inteleg care este legatura cu prietenul respectiv.

Pai si inainte, nu se intampla tot asa? Dupa ce "curatai acolo jos", nu te iritai?

Spala-te bine, dezinfecteaza zona si asteapta, sigur o sa treaca.

| MariusNica11 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Zic sa nu fi facut ceva o iritatie a trecut ceva timp de atunci si tot la fel e

| anarosca78 a răspuns:

Ai dormit dezbrăcat?laughingprin pantaloni nu se ia nimic, probabil nu a fost dezinfectata lama

| MariusNica11 a răspuns (pentru anarosca78):

Am dormit in boxeri ***, a mai iesit pe afara eram putin beat laughing

| anarosca78 a răspuns (pentru MariusNica11):

Nu te speria, eu zic ca e de la cum te-ai ras, probabil o banală iritație, pune apă rece si probabil o să treacă, dacă nu trece poți merge la un urolog.

| Opșașa a răspuns:

Ba te ai iritat deoarece te ai ras, calm down