| NoNameHelpYou a întrebat:

Salutare am 14 ani si de o bucata de timp (1 saptamana) ma doare (jos in stanga sub coaste ),aceasta durere apare cand merg,cand alerg, cand respir cate odata.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza efortului, te doare splina.
Si eu am aceasta problema.:) Totusi, atunci cand simti ca te doare tare, nu te forta si odihneste-te.
http://www.unica.ro/......33307.html
Multa sanatate!:).

| Zoey112 a răspuns:

Si pe mine ma doare uneori. e normal e de la efort. incerca sa iei o pauza happy

| ConducereaLumi a răspuns:

E de la sine big grin mie mi se intampla des

| marktheshark a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare si in 2 saptamani de abia m-am vindecat fara nici un medicament.incearca sa nu mai faci efort si nu mai alerga pentru ceva timp

| TomyRO a răspuns:

Stiu cum este.Nu te speria dureaza doar cateva minute.Este recomandat sa te ungi acolo cu o crema care alina durerea.

| Annyya a răspuns:

Se intampla asta deoarece depui efort, si la mine e la fel uneori. Calm, nu e nimic grav.

| RsKd a răspuns:

Din cate am inteles se intampla din cauza ca depui mult efort.

| Stresanta a răspuns:

Si eu patesc asemanator, trece de la sine, am consultat medicul de familie dar mi-a zis ca nu este nimic special... nici daca ar fi nu ar sti...

| sunmiley a răspuns:

Este din cauza efortului. Treptat, durerea se va ameliora.

| DelenainTVD a răspuns:

Nu este nici o problema

| NoNameHelpYou explică:

Acum a inceput sama doara spatele, din 2, 3 min durerea dela spate zici ca incearca maca deie jos, era sa cad in cur de durere.