| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Salutare.
Am 16 ani, inaltimea de 1.80 si greutatea de 60 kg
Este normal?
Ce inaltimea ar fi fost normal sa am la aceasta varsa?
Si ce greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești ok așa, fii liniștit!

| alina2k18 a răspuns:

ESti ok, asa sunt baietii, mai slabutiwinking pana la o varsta laughing apuca-te de ceva sport daca vrei sa se aseze hainele mai bine pe tine big grin

| Dismally a răspuns:

Nu exista o inaltime normala. Ar trebui sa ai cateva kg in plus dar o sa le pui de acum inainte, nu trebuie sa-ti faci griji.

| Riureanu_Alexandru_1996 explică (pentru Dismally):

Pai si ce fac daca mai cresc inca 2 ani

| Dismally a răspuns (pentru Riureanu_Alexandru_1996):

Foarte mult nu vei mai creste, cativa cm pe an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt în măsură să-mi dau cu părerea, dar poți consulta site-ul :
http://www.calcule.ro/......a-imc.aspx

| unvecin a răspuns:

Ești în limite normale. :)

Based on the Robinson formula (1983), your ideal weight is 72.6 kgs
Based on the Miller formula (1983), your ideal weight is 71.5 kgs
Based on the Devine formula (1974), your ideal weight is 75.0 kgs
Based on the Hamwi formula (1964), your ideal weight is 77.3 kgs
Based on the healthy BMI recommendation, your recommended weight is 55.4 kgs - 78.4 kgs

Vezi aici: https://www.calculator.net/......lator.html