| Den1597 a întrebat:

Am 22 de ani, nu prea consum produse animale, dulciuri sau pastile, ci incerc sa ma tratez cat mai natural pot. In urma cu 2 luni am avut Covid, neavand simptome, insa de ceva vreme am nasul infundat si simt ceva pe caile respiratorii. Tind sa mentionez ca de 3 saptamani stau intr-o zona in care este un aer foarte umed, eu locuind intr-o zona cu un aer destul de uscat. Totusi, care este problema? De ce am nasul infundat si simt ceva pe caile respiratorii? De asemenea respir de 15 ori pe minut.
P. S. Pentru Covid m-am tratat doar cu plante medicinale pentru imunitate, respiratie, omogenizarea sangelui s-a.m.d.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă aveai covid, nu trecea cu naturiste.
Ca să desfunzi căile respiratorii.
Ulei de mentă într-o oală cu apă clocotită. sau ceai de mentă.
Pui un prosop pe cap și inspiri de acolo, inhalație, până se desfundă.
Faci o soluție de apă sărată, 7 gr la litru, fiartă 30 de minute și apoi răcită.
După ce te speli și te dezinfectezi pe mână o pui în palmă și tragi pe nas. Ustură un pic dar curăță și vindecă.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Omogenizarea sângelui? Ce e aia?

| anonimg a răspuns:

Medicul de familie iti poate da o reteta cu medicamente pentru tratarea problemei.
Produsele naturiste sunt bune si ele daca le cunoasteam; dar ele nu rezolva problema asa de repede cum o rezolva medicamentele. Cateodata trebuie sa luam si medicamente.

| Yuoia a răspuns:

E toamna, stai in umezeala...
Incearca ce a spus @sadrian46. Daca nu iti trece in 2 zile, mergi la medic rapid.

| zilog a răspuns:

Argint coloidal ionic

| Den1597 explică:

Multumesc!