| Mira1234567 a întrebat:

Am nasul infundat partial(adica pot sa respir fara probleme,doar ca il simt infundat), de vreo 3 ani.
De ce poate fi asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MetalheadRO a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.La mine a fost o dereglare a organismului din cauza excesului de hormoni, sau ceva de genul.Doctorul care m-a consultat mi-a dat sa fac un tratament cu doua picaturi nazale : Nasonex si Biorinil, iar dupa tratament nasul nu mi s-a mai infundat...Asta strict in cazul meu.Recomandarea mea este sa te duci la un medic care sa te consulte si sa iti dea tratamentul potrivit pentru situatia ta medicala.

7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Fie e o rinita cronica, fie o deformare a nasului, fie e vreo tumora dezvoltata la nivelul lui. Ar fi bine sa te consulte un medic specialist ORL.
http://www.i-medic.ro/simptome/nas-infundat

| Latinmoon a răspuns:

Fumezi? thinking

| Mira1234567 explică (pentru Latinmoon):

Nu

| Latinmoon a răspuns (pentru Mira1234567):

Poate fi din cauza aerului conditionat sau ai putea avea polipi... Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor sa te consulte.

| giony54 a răspuns:

Se poate sa fie polipi, este bine sa mergi la un medic pentru ca respirand mai mult pe gura poti sa iei orice virus.

Răspuns utilizator avertizat
| KendyforAll a răspuns:

Polipi?