| DonMecanico a întrebat:

Salutare, am fost la dermatolog asa cum m-ati sfatuit unii din voi, mi-a zis ca am acnee juvenila, si mi-a dat niste tratamente, dimineata sa ma dau cu zineryt, seara cu skinoren, si odata pe saptamana cu isotrexin, astazi fac o saptamana de cand am inceput tratamentul, parca as vede ca numai asa buboaie mari, le-a uscat, dar tot e o infectie asa, mi s-a facut coji acolo unde aveam mai multe cosuri la un loc, si asa putina roseata, petele acum se vad asa, oare daca o sa folosesc tratamentul o luna si ceva, o sa se vada rezultate?, o sa scap si de pete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Atata timp cat urmezi sfaturile medicului dermatolog o sa poti tine in frau aceasta problema cu acneea.Trebuie si multa rabdare din partea ta.
O zi buna!

| Camelisa a răspuns:

Da normal, mai ales daca ai fost la dermatolog, doctorii sunt stapani pe ei si stiu ce fac.Foloseste tratamentul cat timp ti-a prescris doctorul si cu siguranta se se vor vedea rezultate.
Numai bine.

| DonMecanico explică:

Ti-am lasat e-mail raspunde acolo te rog

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Dureaza pana trece infectia o sa iti mai apara si vei avea impresia ca ai fata stransa ca o punga, incearca pe langa asta sa te mai speli si cu un ceai de musetel

| DonMecanico explică (pentru Badea_Raresh_Gabriel_1993):

Exact boss, cand incerc sa ma stramb doar ca fapt divers, simt ca am fata stransa exact cum ai spus, si vad ca imi mai apar asa, si unde ma dau cu skinoren/zineryt usuca, se fac coji, dar tot asa cosuri sunt., deci isi face treaba bine?, n-am dc sa ma stresez? continui tratamentul pana cand fac o luna si ceva, si dupa ma duc la control? asa cum mi-a zis dermatologul.

| Melany8 a răspuns:

Trebuie să mergi la un specialist mai bun și te va ajuta