| Denis3123 a întrebat:

Salutare. Am nevoie de ajutor. Cum sa o conving pe mama mea sa ma lase sa imi fac un tatuaj? Am niste cicatrici pe mana si se vad foarte nasol, mai ales cand ies pe strada imi e cam rusine cu ele. Si as vrea sa le acopar cu un tatuaj sa nu le mai vad niciodata, sunt foarte urate. Dar mama mea zice ca tatuajul se va deforma, adica a sunat la un salon si a spus ca se va deforma in timp. tin sa mentionez ca am 17 ani. Cum as putea sa o conving?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu se deformează, aia de la salon nu au cum sa știe doar printr-un telefon, nici măcar nu știu ce fel de cicatrici ai. Arată-i niște poze de pe net mamei tale cu tatuaje pe cicatrici. Eu nu pot sa caut pentru ca nu știu ce fel de cicatrici ai tu.

| Denis3123 explică (pentru Bondarel99):

Dar nu de ce cicatrici e vorba. Ci ei au spus cum cresc se intinde si pielea si se va deforma cum cresc.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cât de mult îți poate creste mâna sa fim serioși...