| Rednmi a întrebat:

Salutare. As avea o intrebare. E normal ca dupa prima relatie sexuala sa sangerez in continuu (timp de 3zile). Am dureri insuportabile de stomac, burta si spate. Mi-e greata si sunt slabita. Nici pofta de mancare nu am. E ceva grav? Ar trebui sa opresc cumva sangerarea avand in vedere ca menstruatia trebuia sa apara intr-o saptamana sau totul e ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sophie0302 a răspuns:

Buna
La fel am fost si eu. Mie nu mi-a curs sânge ca la menstruatie. Într-adevăr a curs ceva si tot cam asa, 3 zile. Am avut crampe si nu aveam pofta de mâncare. Au trecut 7 luni de atunci si totul este in regula. După părerea mea nu este nimic grav. Sa te faci bine

| Sophie0302 a răspuns (pentru Sophie0302):

Si inca ceva, vreo 3 luni mi s-a dereglat menstruatia. Imi venea chiar si cu o săptămână mai târziu dar de 2 luni imi vine iar normal. Sa nu te sperii. Sunt doar schimbări minore. Trebuie să se învețe organismul.

5 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Probabil ti-a venit menstruatia mai repede. Daca tine mai mult decat in mod normal sau daca urmatoarele luni apare tot neregulat, ar fi ok sa mergi la o consultatie ginecologica.

| teo530 a răspuns:

Nu e deloc normal. Ar fi bine să te duci cât mai repede la medicul ginecolog.

| giulia283 a răspuns:

Poate ca mentruatia ta a aparut mai devreme. Dar totusi du.te la doctor nu e normal.

| elenamarian95 a răspuns:

Nu,nu este normal!