| BudăSpiritOfVengence a întrebat:

Salutare,astazi am cazut pe gheata cam urat laughing,problema este urmatoarea,m-am lovit la osul acela de sub sold care face parte din femur,intr-o ora la scoala am pus mana pe lovitura si era foarte umflata plina de lichid,intr-o ora s-a lasat dar tot e umflata si dureroasa, intrebarea este daca am nevoie de vreun consult, eu deja iau anti-biotice din cauza unei iritatii si nu cred ca mai are cum sa se infecteze aceasta lovitura.Parerea voastra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca durerea persista si in zilele urmatoare atunci sa te prezinti la medic

| Nicoleta836 a răspuns:

Eu spun sa te duci la un medic. sau doctoru de famile thinking happy