| Helly1226 a întrebat:

Salutare. Cred ca am amigdalita, am amigdalele inflamate si ma dor(pe una din ele am observat niste pete maronii), nu am tuse, febra si nici nu imi curge nasul. De cateva zile s-a marit durerea putin si ma dor mai mult cand am gatul uscat. Am si o sete excesiva desi beau cel putin 2 litri de apa pe zi, iar noaptea ma trezesc de cateva ori sa beau apa. Deocamdata nu vreau sa ma operez decat daca se agraveaza. Culmea e ca in timp ce s-au inflamat luam ampicilina si metronidazol pentru o alta problema care mi-a trecut, dar de 2 zile nu mai iau si tot ma dor amigdalele. Deci nu cred ca e o infectie ci mai degraba un efect advers de la antibiotice care au cauzat o inflamatie si/sau candida. Ce medicamente sau tratamente naturiste imi recomandati? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdaRuxAndRA a răspuns:

Nu cred ca sunt destul de priceputa sa-ti dau sfaturi pentru aceasta problema, iar cel mai intelept sfat pe care ti-l pot propune este sa te duci la doctor.