| sanboss a întrebat:

Salutare, de ce credeti ca atunci cand fac efort fizic ma doare foarte tare dupa cap, simt ca si cum ar exploda si o usoara ameteala.
mentionez ca am probleme cu vederea destul de grave, poate sa fie din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efortul nu e bun atunci cand ai probleme de vedere, asta in functie de cat de grave sunt problemele.Dar se poate sa fie si din alte cauze. Daca ti se intampla des asta, ar fi bine sa vezi un oftalmolog.

| iulian1302 a răspuns:

Buna! Simptomele pe care tu le simnti dupa ce faci sport/efort fizic pot avea fie cauza oftalmologica( avand in vedere ca ai avut probleme cu vederea ) dar ma indoiesc de acest lucru, fie cauze cardiologice( ex: probleme cu tensiunea). Nu ar strica sa mergi la un consult de specialitate cardiologic+ EKG!