| 50LeiCincizeci a întrebat:

Salutare.
De o perioada lunga de timp cand ma trezesc dimineata ma simt foarte stresat, nu am chef de nimic, si ca urmare nu fac nimic.
Cum scap de povara asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Si pentru motivatie incearca sa te gandesti ce iti place,sa-ti gasesti un scop in viata(pe Dumnezeu sau altceva), citeste, vizioneaza filme, asculta muzica si incet incet vei iesi din starea asta. Poate fi o mica depresie ce ai tu, eu sufar de depresie si iau pastile antidepresive si suplimente naturale dar nu stiu acum daca ai si tu...Deci incearca la farmacii sau plafare suplimente naturale... Sfatul meu.Parerea mea umila.Acum faci ce consideri.Multa sanatate!

| 50LeiCincizeci explică (pentru AvalohAlyn):

Sa-ti spun cum sunt eu, pe ziua de exemplu imi pun un plan in minte ce-o sa fac pe viitor, dar cand vine a 2-a zi nu mai am chef de nimic si raman tot timpul in loc...

| 50LeiCincizeci explică (pentru AvalohAlyn):

Nu cred ca sunt depresiv doarece doar dumineata ma simt stresat, probabil ca sunt asa deoarece nu fac ce-mi place, inainte cand jucam fotbal abia asteptam sa vina a 2-a zi ca sa joc iar

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca suplimente naturale, bea ceaiuri AntiStres si de tei, suplimentele naturale se gasesc la orice plafar sau la farmacii.Sunt o multime pentru sistemul nervos, pentru linistire, pentru combaterea stresului etc.Eu am folosit in trecut si ceaiuri naturale si suplimente antistres pentru combaterea stresului, a oboselii etc.

Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ia exemplu de aici,
http://bloghita.info/fara-inspiratie-stresat-vezi-aici-ce-poti-face/
Succes!
Te pup!

| 50LeiCincizeci explică (pentru anonim_4396):

Nu ajuta, mai fac sport din cand in cand, alerg singur la stadion, dar simt ca stau in loc fiindca nu ma ajuta la nimic, si-a 2-a zi dimineata iar ma simt aiurea, nu stiu faza cu plimbatul prin parc n-ar merge, m-as simti mai degraba ca un nebun singuratic.Parerea mea este ca trebuie sa merg undeva sa practic un sport care ma atrage sa am concurenta, sa-mi doresc sa fiu cel mai bun, astfel sa vreau ca a 2-a zi sa vina cat mai repede pentru a ma autodepasi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 50LeiCincizeci):

Dimineata cand te trezesti fa un duș ca sa te relaxezi, iesi afara din casa pentru cel putin 10 minute sa iei o gura de aer proaspat si nu in ultimul rand planifica ziua cu activitati care iti fac intr-adevar placere...dar nu singur, ci impreuna cu cativa prieteni care sigur o sa te scoata din starea de monotonie sau care te fac sa te simti in centrul atentiei sau chiar ii poti provoca la diferite actiuni pentru a concura... poti face diferite activitati care nu le-ai incercat pana acum.ai nevoie de putina adrenalina. sper ca ti-am fost de folos

Răspuns utilizator avertizat