| alexcelmic a întrebat:

Salutare, dupa un antrenament intens la sală, dupa 2 zile am inceput sa simt o presiune in partea de jos a abdomenului, fara vreo durere sau ceva de genul care ma cam incurca la activitatile de zi cu zi, tin sa mentionez ca sunt sportiv de performanta, si am mai patit asta odata in trecut, dar a disparut dupa o zi.
Ce poate fi? Hernie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poate fii datorita pozitiei incorecte la aparat, asigura-te ca ai forma corecta si ca te incalzesti corespunzator inaintea antrenamentului, de multe ori ignoram bazinul si ne concentram doar pe umeri, brate si picioare la incalzire.

| Ilovedinero a răspuns:

Retentie de apă, constipatie, ai mâncat ceva ce nu ti-a picat bine.Hernia inghinala inseamna ca nu poti sa faci treaba mica, deloc.Deci ai grija si la acest aspect

| alexcelmic explică (pentru Ilovedinero):

Nu am probleme cu urinarea, e pur si simplu presiune, fara durere fara absolut nimic, am crezut ca e bernie din cauza ca a aparut tocmai dupa un antrenament.

| alexcelmic explică (pentru alexcelmic):

Hernie*

| Ilovedinero a răspuns (pentru alexcelmic):

Gandeste-te ce ai mâncat, ce suplimente ai luat si cu cate ore inainte de culcare.In mod normal iti trece in 24-48 de ore. Dacă aveai hernie aveai dureri si inflamatii in acea zonă. Vezi sa nu ai inceput de constipatie sau sa fi deja constipat.Se mai poate totuși sa fie de la frig dacă ai stat mult