| anonim_4396 a întrebat:

Eram la muncă cu un unchi vitreg, iar el a avut o criză de epilepsie venind cu capul de un bolovan. Problema e că eu m-am speriat atât de tare încât acum simt o tensiune, o durere de cap care se lasă pe ceafă în jos. Țin să menționez că am făcut o programare la un medic neurolog și sper să nu fie nimic grav, sunt foarte speriat. Voi ce credeți că ar putea fi? Durerea o am de vreo 4 zile. Țin să menționez că am 22 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Sper ca acum esti mai bine. Sa iei pastilele la timp.
Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Serios? Te duci la neurolog pentru asta? Cre credeai ca s-ar fi putut întâmpla așa grav?
A fost un șoc care o sa te urmărească pentru un timp și atâta tot, nu ești singurul.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Am fost la neurolog și după consultație nu a găsit nimic anormal. Mi-a dat pastile să iau o săptămână pentru durere și atac de panică

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci e pe fond emoțional.
Nu te mai duce la medici ca nu o sa îți găsească nimic.
Dacă nu poți scapa singur de asta mergi la psiholog și in ultima instanța la psihiatru.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Aștept să văd cum va fi după ce voi lua tratamentul pentru o săptămână

| anonimg a răspuns:

Este si normal: sperietura provoaca tensiune; tensiunea provoaca durere la cap (frunte, tampla, ceafa, dar si gat).
Ai stat cam mult 4 zile. Macar mergi la farmacie sa iei ceva pentru durere pana vei ajunge la programare.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Am fost la neurolog și după consultație nu a găsit nimic anormal. Mi-a dat pastile să iau o săptămână pentru durerea de cap și atac de panică.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Mulțumesc mult!

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper ca acum esti mai bine. Sa iei pastilele la timp.
Multa sanatate!