| Darky2014 a întrebat:

Salutare, ieri m`am intepat destul de serios intr-un cui ruginit si el a intrat adanc in calcai, la noi in zuna nu se mai gaseste ser antitetanos, intrebarea mea este daca inlocuiesc antitetanos cu pastile Augmentin ma pot vindeca sau se va produce o infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

NU are nicio legatura!
Augumentin este un anbiotic!
URGENT la spital.

2 răspunsuri:
| Vlach a răspuns:

LA SPITAL! URGENT! daca nu gasesti la tine in zona du-te la alte spitale, nu sta asa, e o urgenta mare

| snoopdoggy a răspuns:

NU NU NU! Mergi urgent la spital!