| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, imi puteti recomanda niste exercitii/alimente cu care pot slabi in zona abdomenului (burta) si fund? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Alimente cu putine proteine. Coarda si bazin.

| Vlad220307 a răspuns (pentru baru):

Cel mai prost raspuns posibil.Pentru a slabi ai nevoie de un deficit caloric.

| SPECTOGRAFIE a răspuns (pentru baru):

Nu duce lumea în eroare, prietene! Alimentele cu proteine slăbesc dacă vrei să știi! Reducerea lor mai puțin slabesc! Probabil voiai să zici de carbohidrați mai puțini! happy

| Nătărău a răspuns:

Atîrnat de o bară, de spalier, de orice și ridicat al picioarelor, rotații ale picioarelor întinse sau nu, exerciții de genul acela aiută mult de tot. Ridicatul picioarelor se poate face și de pe un plan înclinat. Un exercițiu mai complex ar fi la un scripete, în genunchi, cu priza mînerului la ceafă și făcut plecăciuni (exercițiu care în plus că lucrează abdomenul întărește foarte bine coloana vertebrală).

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Nu ai cum să slăbești doar Intr-un loc happy atunci când slăbești, slăbești la picioare, burtă, fese, etc. Dacă vrei să slăbești, trebuie să mai reduci carbohidrații și să te axezi mai mult pe proteine (pește, ouă, piept de pui, fasole, ton, etc), și sport, desigur! Alergat, flotări, genuflexiuni, ridicări cu greutăți reduse! Sper că te-am ajutat! happy

| anonim_4396 explică (pentru SPECTOGRAFIE):

Intr-un cuvant, deficit caloric?

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Exact!