| Isupreme22 a întrebat:

Salutare, in urma cu 3 saptamani mi-am fracturat degetul de la picior, mai exact cel de langa degetul mare, cand l-am bagat mi s-a recomandat sa-l tin 4 saptamani, insa din cauza mancarimilor l-am taiat acasa, acum, pot calca in el dar talpa este amortita si simt intepaturi in el in momentul cand calc, pot calca dar foarte fin ca sa nu simt durere, este normal? Si daca da, in cat timp o sa dispara, specific ca este si putin umflata talpa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Mergi la medic.el e cel mai în măsură sa te ajute cu asta si sa te indrume corect

| MagdaaaaX a răspuns:

In primul rand trebuia sa respecti strict recomandarea medicului. Este normal sa ai mancarimi. In al doilea rand, n ai ce face. mergi inapoi si spune le ce ai facut, vei primi noi recomandari, probabil ti ai lezat vreun nerv.

| Isupreme22 explică (pentru MagdaaaaX):

Mda stiu ca nu este ok ca l am scos dar efectiv nu mai puteam rezista mancarimilor, mai stau 2 3 zile sa vad daca mai simt aceeasi chestie si am sa merg la medic daca nu este ok