| Lolopampy a întrebat:

Salutare, mă confrunt cu o durere de măsea care nu mai trece, am văzut pe net că se folosește tămâie, a mai folosit cineva?
O cunoștință mi-a spus că se macină măseaua a încercat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, se foloseste tamaie si coliva daca nu mergi la dentist.

| Lolopampy explică (pentru doctorandus):

In perioada asta de sărbători nu lucrează nimeni am sunat peste tot mă programează după data de 4...

| relian a răspuns:

Da mai bine cu aghiazma, sigur o sa treaca laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa ai puroi, sau infecție ceva ..ketanol e bun da mergi la medic ca ar putea fi ceva grav.

| Lolopampy explică (pentru anonim_4396):

Nu trece acum am văzut o chestie pe net un tador și 2 aspirine și mă lăsat un pic durerea

| Green66 a răspuns:

Cel mai bine e să mergi la dentist, medicamentele sau leacurile băbești pot avea sau nu efect pe moment.

| Lolopampy explică (pentru Green66):

In perioada asta de sărbători nu lucrează nimeni am sunat peste tot mă programează după data de 4

| Irinelp a răspuns:

Poți să pui un cuișor (plantă nu din metal) și să îl ți câteva minute.

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Nu am auzit despre aceasta metoda. Dar stiu alte metode de a calma durerea de dinti, le vei gasi aici https://suntmamica.com/cum-calmezi-durerea-de-dinti/

| Radu0088 a răspuns:

Și eu trec prin asta acum folosesc niște medicamente keterol da na mă lasă durerea și după un timp iar vine. Atât