| dupdap a întrebat:

Salutare ma doare burta rau... nu stiu de la ce azi am mancad de dimineata 2 mere si acum 2 felii de placinta de mere. is singur acasa pana maine la ora 4 dupamiaza.e sa fac ca sa scap de durerea de burta... va rog sa ma ajutati!
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Bea un ceai de menta si odihneste-te, probabil te doare de la atatea mere pe care le-ai mancat cu pofta

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Omez!

| Liliana1981 a răspuns:

Fa-ti un ceai, ia o pastila.

| SSWK a răspuns:

Merele, mai ales daca-s mancate cu coaja, au efect purgativ.
No-Spa, repaus si cel mai bine ar fi sa consulti si un doctor totusi.